Programista tworzący aplikacje webowe, często łączy funkcję developera oraz webdevelopera. Potrafi bowiem stworzyć aplikację, jak również odpowiednio rozmieścić elementy na stronie www i przygotować dla niej odpowiednie style. Rzadko kiedy się jednak zdarza, że osoba taka jest również grafikiem, który będzie potrafił stworzyć grafikę na potrzeby tworzonego serwisu.

Wielu z programistów ma też stworzone własne serwisy backendowe lub tworzy dedykowane na potrzeby danego projektu. O ile frontend musi przyciągać wyglądem potencjalnego użytkownika, o tyle backend nie musi zawierać nie wiadomo jakich wodotrysków graficznych. Wystarczy, że wszystko będzie proste, schludne i przejrzyste, a osoby korzystające z narzędzia będą się w nim poruszać dość intuicyjnie.

Tworząc różnego rodzaju aplikacje zwykle trafiałem na problem związany z ikonkami, które by w intuicyjny sposób informowały użytkownika o akcji, jak zostanie wykonana po kliknięciu w ikonę. Jednocześnie rozwiązanie takie pozwoli nam uniknąć wprowadzania opisów linków lub przycisków generujących zadane akcje.

Ostatnio trafiłem jednak na serwis, który rozwiązuje mi problem związany z ikonami. Jest to iconfinder. Pozwala on na wyszukiwania ikon stosując słowa kluczowe (np. nazwy akcji jakie mają się kryć za daną ikoną). Mało tego, gdy znajdziemy już interesującą nas ikonę, możemy zapoznać się z iconsetem, w ramach którego jest dana ikona. Dzięki temu właśnie uzyskujemy całkiem pokaźny zbiór ikon, które są stworzone przez tego samego użytkownika, w tym samym stylu, którymi można wzbogacić wizualnie tworzoną aplikację.

Elementy graficzne w aplikacji – ikony
Tagged on:             

2 thoughts on “Elementy graficzne w aplikacji – ikony

 • 2012-01-17 at 17:44
  Permalink

  Znam tą stronę 🙂 jest jeszcze sporo innych które zachowują się bardzo podobnie. Chociażby http://www.iconarchive.com
  Pozdrawiam serdecznie i dzięki za odświeżenie

  Reply
 • 2012-01-18 at 09:47
  Permalink

  Dzięki wielkie za link 😉 oj przyda się, zwłaszcza że mój “zmysł estetyczny” leży odłogiem.. 😉

  Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Social Widgets powered by AB-WebLog.com.